Některým podnikatelům stačí nejjednodušší pokladna na elektronickou evidenci tržeb, pro jiné firmy je jednoduchá pokladna zcela nevyhovující. Pro každého však platí, že pokladna musí podporovat připojení k internetu, které podnikatel potřebuje.
Pro podnikatele, kteří nepotřebují s pokladnou manipulovat a mají pevné připojení k internetu, je nejvýhodnější kabelové připojení LAN, které je nejstabilnější. Podnikatelé, kteří se potřebují s pokladnou pohybovat po provozovně, využijí pokladny s bezdrátovým připojením k internetu prostřednictvím Wi-Fi. Jestliže podnikatel nemá ve své provozovně nebo v místě potřeby účtování pevné připojení k internetu, musí si vybrat pokladnu umožňující mobilní připojení k sítím 3G nebo 4G (případně 5G).
Častou chybou při výběru pokladního systému je to, že si podnikatel nevšimne či neuvědomí, že náklady na pokladní systém není pouze jeho pořizovací cena. Většinou musí podnikatel počítat s cenou za software, měsíční paušál za provoz (propojení s Finanční správou) nebo s dalšími poplatky za doplňkové služby (vzdálený přístup, zálohování dat on-line v cloudu, správa skladu, neomezený počet položek).
Při výběru nejvhodnější pokladny EET si podnikatelé mnohdy neuvědomí, že budou potřebovat pokladnu, která podporuje ceníky a PLU kódy (využijí zejména prodejci zboží, na které nelze umístit čárové kódy). Firmy, které pracují s dárkovými poukazy, zase potřebují pokladnu, která je umí správně zaevidovat. Speciální pokladnu EET potřebují také starožitníci nebo provozovatelé bazarů a antikvariátů, kteří jsou plátci DPH.
Doporučení: při výběru pokladny na elektronickou evidenci tržeb se neřiďte pouze cenou. Pokladnu vybírejte s dostatečným předstihem, v klidu a včas shánějte informace. Nebojte se ptát našich pracovníků ve společnosti QUITEC. Určitě vám zodpoví vaše dotazy a poradí s výběrem pokladny vhodné pro vaše podnikání.